قانون جذب در روابط
قانون جذب در روابط
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
چگونه دیگران را در 13 قدم ببخشیم
چگونه دیگران را در 13 قدم ببخشیم
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
15 قدم ساده تا زندگی شادتر و زیباتر

15 قدم ساده تا زندگی شادتر و زیباتر

۱۵ قدم ساده تا زندگی شادتر و زیباتر

شادی هدف و معنای زندگی، تمام هدف و غایت هستی انسان است. دو هزار سال پیش ارسطو به این سخن را گفته است و تا به امروز این کلام کاملا درست است. هدف واقعی از زندگی چیست، اگر نه این است که زندگی‌ایی شاد و زیبا تا هنگام مرگ داشته باشیم؟ شادی و خوشبختی یکی از مهمترین اهداف انسان در زندگی است که هنوز برای بعضی افراد رسیدن به آن بسیار سخت است. این جمله آسان است که به خودمان بگوئیم : اگر یک خانه‌ی بزرگ و ماشینی آخرین مدل داشته باشم، می‌توانم شاد و خوشبخت شوم. اما واقعیت این است که شادی برای همه‌ی ما در دسترس است حتی همین لحظه. یک خانه‌ی بزرگ و ماشینی جدید در واقع شما را خوشحال نخواهد کرد. شادی‌های ساده هستند که باعث زندگی شادتر و زیباتر برای شما خواهند شد. ما در ادامه به ۱۵ قدم ساده تا زندگی شادتر و زیباتر پرداخته‌ایم.

۱- کاری را که عاشقش هستید انجام دهید
اگر شور و شق شما در ورزش کردن، نوشتن شعر و یا آموزش است، بهتر است همین الان برای انجام‌دادن آنها زمانی را تعیین کنید. شما متوجه خواهید شد زمانی که شما در حال انجام‌دادن کاری هستید که عاشقش می‌باشید، در آن زمان شما پر از شادی و هیجان هستید. آن زمان در می‌یابید که چقدر شما شادتر از زمانی هستید که خودتان را مجبور می‌کنید کاری را انجام دهید که دوستش ندارید.

۲- به دیگران کمک کنید
بعضی اوقات که ما هدف‌های شخصی‌مان را بدست آورده‌ایم، ما هنوز احساس پوچ‌بودن در درون‌مان می‌کنیم، چونکه ما ارزشی را برای مردم بوجود نیاورده‌ایم و یا کارخاصی را برای زندگی دیگران نکرده‌ایم. زمانی که ما برای کمک به دیگران داوطلب می‌شویم، احساس فوق‌العاده خدمت دیگران را می‌توانیم حس کنیم. تاثیری که ما از احساس خدمت‌کردن به دیگران بدست می‌آوریم، یک منبع بالقوه‌ی قوی برای شادی خودمان است.

۳- شکرگزار باشید
وقتی شما برای همه‌ی آن چیزی که دارید شکرگزار باشید، متوجه می‌شوید که چه زندگی با برکتی دارید. حتی می‌توانیم شکرگزار سقفی که در بالای سرمان است باشیم و یا اینکه گرسنه سر را به بالین نمی‌گزاریم، سپاسگزار باشیم. با درک کردن چیزهایی که قبلا و در حال حاضر در زندگی‌تان دارید، شما شروع به احساس شادتر بودن در زندگی‌تان خواهید کرد.

۴- سهیم‌شدن با دیگران
زمانی که ما افکار، زمان، و توانایی‌هایمان را با دیگران سهیم بشویم، احساس خیلی بهتری خواهیم داشت. زندگی بدون این عمل بخشش می‌تواند شما را تنها کند. هنگامی که شما با بخشش‌های‌تان با دیگران سهیم شوید، مردم احساس خیلی عالی‌تری نسبت به شما دارند و در جهت لذت‌بردن و شادبودن در زندگی‌تان کمک خواهند کرد.

۵- بیشتر لبخند بزنید
تمرین کنید که بیشتر لبخند بزنید و ببینید که چگونه درون‌تان را تحت تاثیر خواهد گذاشت و حتی اطرافیان‌تان نیز تاثیر خواهند پذیرفت. شما همیشه استطاعت لبخندزدن را دارید. لبخندزدن می‌تواند شما را شادتر کند حتی اگر خود را مجبور به لبخندزدن کنید.

۶- ورزش کنید
آخرین باری که ورزش کردید و یا به باشگاه رفتید چه موقع بوده؟ ورزش‌کردن باعث کاهش استرس و منتشرشدن اندورفین می‌شود که به عنوان هورمون سرخوشی شناخته شده است. ورزش‌کردن هم می‌تواند برای‌تان سرگرم‌کننده باشد حتی اگر فقط به دنبال توپی بدوید یا بدمینتون بازی کنید.

۷- به دنبال مربی و یا راهنمایی برای زندگی‌تان باشید
یک مربی زندگی شما را قادر خواهد ساخت که زندگی‌تان را ارزیابی کنید که چرا احساس خوبی نسبت به آن ندارید. شاید شما باورهای محدودکننده‌ای داشته باشید یا یک احساس عاطفی قوی که راه شما را برای درک بیشتر مسدود کرده است. توسط صحبت کردن با مربی زندگی می‌توانید کشف کنید که چرا خوشحال نیستید و چه کاری برای داشتن احساس بهتر می‌توانید انجام دهید.

۸- پیداکردن راه‌هایی برای مدیریت استرس
اجازه ندهید که استرس حق طبیعی شما را برای داشتن زندگی شادتر غارت کند. شما شایسته زندگی شاد هستید پس اجازه ندهید که استرس این حق را از شما بگیرد. شیوه‌هایی مانند مدیتیشن، مراقبه و یا نمازخواندن می‌تواند به شما برای مدیریت استرس‌تان در جهتزندگی شادتر و بهتر کمک کند.

۹- غذای سالم میل کنید
چالش خیلی سختی خواهد بود که شما شاد باشید زمانی که بیمار هستید. اما زمانی که تغذیه‌ایی درست و سالم داشته باشید، شما احساس بهتری در روح و جسم‌تان دارید. لطفا از تغذیه‌های ناسالم مخصوصا تنقلات و سرخ‌کردنی‌ها دوری کنید.

۱۰- وقت بیشتری را با عزیزان‌تان بگذرانید
در مقایسه با زمانی که با عزیزانتان هستید هیچ جایگزین با کیفیتی را نمی‌توان یافت. ما انسان‌ها اجتماعی خلق شده‌ایم حتی اگر شما یک درون‌گرا و یا انزواطلب باشید. مردم عاشق وقت‌گذراندن با دوستان و خانواده برای صحبت‌های دوست‌داشتنی هستند. زندگی برای تنها زندگی‌کردن کامل خیلی کوتاه است.

۱۱- خالی‌کردن افکار منفی
شما از قبل می‌دانید که افکار منفی باعث ناراحت‌کردن شما می‌شود. پس چگونه باید جلوی افکار منفی را گرفت؟ سعی کنیم که خیلی آگاه‌تر باشیم و افکار منفی و مخرب را با افکار سازنده و مثبت جایگزین کنیم. زمان کمتری را با افراد منفی‌نگر بگذرانیم و وقت بیشتری با افراد مثبت‌نگر باشیم.

۱۲- دادن هدیه‌های بیشتر
شما مجبور نیستید که هدایای گران‌قیمتی را به دیگران بدهید، بعضی اوقات یک شعر، یادداشتی ساده و یا یک ایمیل زیبا می‌تواند روز شخص دیگری و یا خودتان را روشن‌تر و زیباتر سازد. تمام آن چیزی را که می‌توانید، با اشخاص عالی و مهم زندگی‌تان به اشتراک بگذارید.

۱۳- ببخشید و فراموش کنید
کینه‌ورزی و انتقام‌جویی بیشتر از شخصی که از او عصبانی هستید به شما آسیب خواهد زد. از خودتان بپرسید که اگر اجازه دهید این انتقام‌جویی و کینه‌ورزی‌ها از شما دور شود، چه احساسی پیدا می‌کنید؟ توجه کنید که چه احساسی می‌کنید زمانی که بگذارید خشم و عصبانیت از شما برای چند لحظه دور شوند. به جای کینه‌ورزی و خشم روی آینده‌ی درخشان‌تان تمرکز کنید و احساس خیلی بهتری که پیدا خواهید کرد.

۱۴- قدم‌زدن در طبیعت
صرف‌کردن زمانی برای قدم‌زدن در طبیعت به شما طراوت و شادابی خاصی خواهد بخشید خصوصا زمانی که ما در جهان صنعتی و مصنوعی دست بشر زندگی می‌کنیم. قدم‌زدن در پارک‌های جنگلی یا پارکی کوچکتر و استشمام هوای تازه دری را برای درک بیشتر زیبایی‌های این جهان هستی برای‌تان باز خواهد کرد.

۱۵- خودتان باشید
همانطور که استیو جابز نیز گفته است:” زمان شما بسیار محدود است پس آن را برای زندگی‌کردن به جای شخصی دیگر هدر ندهید”. همان فردی که هستید را بپذیرید، فقط خودتان باشید و بعد از آن احساس خواهید کرد که جهان برای‌تان بسیار متفاوت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت

دانلود رایگان فیلم عاشق باشید

تنها سه ثانیه تا دانلود فیلم رایگان
دانلود فیلم رایگان
close-link
close-link