4 قدم مدیریت زمان برای دو برابر کردن کارآمدی در محل کارتان

آیا تا به حال به خودتان گفته‌اید : “من نمی‌توانم هیچ‌کاری را در محل کار تمام کنم”؟ 75 درصد از زمانی که در محل کار هستید بیشتر اوقات صرف کارهای غیرمهم، جواب‌دادن به تلفن‌ها و وقفه‌ها می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از 4 قدم مدیریت زمان برای دو برابر کردن کارآمدی در محل کارتان ، کارهای‌تان را به انجام برسانید. کارکردن سخت در محل‌کار به شما در جهت کارآمدی بهتر و به دست‌آوردن موفقیت‌های عالی‌تری در هر شغلی کمک‌تان خواهد کرد.

مدیریت زمان و کارکردن سخت بدون هیچ وقفه‌ای
واقعیت این است که اگر برای شما وقفه‌ای پیش نیاید، تمرکز بهتری خواهید داشت. کارکردن سخت بدون هیچ‌وقفه‌ای برای مدت طولانی یک راه عالی برای افزایش عملکرد و نتیجه در کارتان می‌باشد.

شروع زودتر، سخت‌تر کارکردن، ماندن بیشتر و انجام‌دادن همه‌چیز

4 قدم خیلی ساده تکنیکی برای به انجام رساندن کارها با استفاده از دوبرابر کردن کارآمدی‌تان وجود دارد. مهارت مدیریت زمان‌ تان را افزایش دهید تا در رسیدن به نتایج سرعت بیشتری داشته باشید.

1- خوابیدن و بیدارشدن زود.

شما با بیدارشدن زود در صبح زمانی بسیار عالی خواهید داشت که بتوانید کارهای مهم‌تان را بدون هیچ دغدغه و وقفه‌ای انجام دهید. اگر شما پنج صبح از خواب بیدار شوید و مشغول به کار شوید بعد از آن، ساعت 7:30 و یا 8 به محل‌کارتان بروید، بعداز مدت کوتاهی شما یک مدیر زمان عالی می‌شوید و در لیست برترین افرادی قرارخواهید گرفت که متمرکز بر روی باارزش‌ترین کارهای‌شان شده‌اند. انجام‌دادن کارها در محل کارتان حالت پاداش روزانه برای شما خواهد داشت زیرا شما قبلا تمام کارتان انجام داده‌اید.

2- یک ساعت زودتر رفتن به محل کار قبل از اینکه ساعت‌کاری شروع شود.

اگر شما خانه را زودتر ترک کنید و به محل کارتان بروید، شما از شر ترافیک‌های اذیت‌کننده خلاص خواهید شد. از آن‌جائی که کسی در محل‌کارتان نیست که برای شما وقفه‌ای ایجاد کند می‌توانید خیلی سریع کارتان شروع کنید. شما اغلب متوجه خواهید شد که در همان یک‌ساعت زودتر آمدن به محل‌کارتان باعث شده است که کارهای یک روزکاری کامل را در همان یک‌ساعت به انجام برسانید.

3- ایجاد کردن عادت سخت‌تر کارکردن در زمانی که دیگران برای ساعت نهاری، دفترشان را ترک کرده‌اند.

اگر قوانین محل‌کارتان این است که حتما در ساعت مشخصی که همه برای ناهار می‌روند شما هم باید بروید، نمی‌توانید این راه‌حل را امتحان کنید. ولی بیشتر شرکت‌ها ساعات نهاری مشخصی ندارند و بصورت خودجوش از ساعت 1 تا 2 ظهر در کارمندان نهادینه شده است که حتما ساعت نهاری است. شما می‌توانید از این زمان استفاده کنید و کارهای‌تان را انجام دهید زیرا در این زمان هیچ‌کسی مزاحم شما نخواهد شد و وقفه‌ای برای‌تان ایجاد نخواهد کرد. بعد از اینکه شما در این یک‌ساعت که بازدهی بالایی داشتید و کارتان را به اتمام رساندید می‌توانید برای صرف نهار دفترتان را ترک کنید.

4- کارهای‌تان را با استفاده از یک ساعت بیشتر ماندن در محل‌کارتان به اتمام برسانید.

این یکی از بهترین زمان‌ها برای افراد پرمشغله است که در طول روز به خاطر وقفه‌ها و تماس‌های تلفنی نمی‌توانند کارشان را تمام کنند. بنابراین می‌توانید با یک‌ساعت بیشترماندن در محل کارتان به کارهایی بپردازید که نتوانسته‌اید در طول روز آنها را انجام دهید. کلید زمانی برای این کار بین 60 تا 90 دقیقه می‌باشد که در این زمان شما درِ دفتر‌تان را ببندید، موبایل‌تان را خاموش کنید و فقط روی کارتان متمرکز شوید و آنها را به انجام برسانید.
توسط انجام‌دادن این چهار قدم ساده و کمی سخت‌تر کارکردن می‌توانید کارآیی خودتان را دوبرابر کنید. اگر بتوانید وقفه‌ها و مزاحمت‌ها را در محل کارتان تا حدممکن کاهش دهید، خیلی موثرتر و کارآمدتر می‌توانید کارها را به انجام برسانید.