قانون جذب در َ68 ثانیه
قانون جذب در َ68 ثانیه
مرداد ۲۰, ۱۳۹۶
8 تکنیک برای استفاده جادویی از زمان
8 تکنیک برای استفاده جادویی از زمان
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
قانون جادویی مدیریت زمان

قانون جادویی مدیریت زمان

قانون جادویی مدیریت زمان

آیا شما هنوز برای الویت‌بندی کارهایی را که باید انجام دهید مشکل دارید؟ دیگر نگران نباشید! با اجرای قانون جادویی مدیریت زمان یاقانون سه ( ۳ ) می‌توانید مدیریت زمان بهتری برای کارهایی که باید به انجام برسانید داشته باشید.

مهم نیست که شما چه تعداد کارهای مختلف را در یک ماه و یا یک هفته انجام دهید، تنها ۳ کار و یا فعالیتی است که می‌تواند حدود ۹۰ درصد برای کسب و کار شما ارزش بیافریند. این سه کار را به عنوان قانون جادویی مدیریت زمان یا قانون سه ( ۳ ) نام می‌برند.

تهیه یک لیست
اگر شما یک لیست از همه کارهایی که باید در یک دوره‌ی یک ماهه انجام دهید درست کنید، آن لیست احتمالا شامل ۲۰، ۳۰، و یا حتی ۴۰ کار و وظایف مختلف است. اگر شما لیست‌تان را با دقت بازبینی کنید، بررسی مورد به مورد، متوجه خواهید شد که تنها ۳ مورد از کل لیست‌تان می‌تواند حدود ۹۰ درصد نتایج را برای کسب و کارتان به ارمغان بیاورد.

سه سوال جادویی

چگونه می‌خواهید این ۳ کار اصلی را شناسایی کنید؟ یک لیست از تمام کارها و وظایف‌تان از روز اول ماه تا روز آخر ماه تهیه کنید. بعد از اینکه لیست‌تان را نوشتید، به این سه سوال جادویی را جواب دهید.

۱- اگر من تنها فقط یک کار را بتوانم از لیست‌ام در طول مدت یک روز انجام دهم، کدام از فعالیت‌هاست که عالی‌ترین ارزش‌ها را در کسب و کارم ایجاد خواهد کرد؟
مهم‌ترین وظیفه شما در قانون سه ( کاری است که که بالاترین ارزش را بتواند در کسب و کارتان بوجود بیاورد ) که احتمالا در هنگام نوشتن لیست به آن برخورد خواهید کرد. آن وظیفه معمولا برای‌تان بسیار واضح خواهد بود، حتی کسانی که با شما همکاری می‌کنند می‌توانند آن کار مهم شما را حدس بزنند. پس باید دقت کامل را برای انتخاب این وظیفه مهم از لیست‌تان داشته باشید و دور آن را دایره‌ای بکشید.

۲- اگر من تنها دو کار را در لیستی که نوشتم بتوانم در طول روز انجام دهم، دومین فعالیتی که عالی‌ترین ارزش را در کسب و کارم بیافریند چیست؟
معمولا این مورد را می‌توانید با دقت و تمرکز بیابید. ممکن است که کمی بیشتر نیاز داشته باشید که فکر کنید اما معمولا برای‌تان واضح و مشخص است.

۳- اگر من تنها بتوانم سه فعالیت را در لیستی که دارم در طول روز انجام دهم، سومین کاری که می‌تواند بیشترین ارزش را در کسب و کارم بوجود بیاورد چه‌کاری است؟
هنگامی که شما لیست‌تان را درست و آن را آنالیز می‌کنید که به سوالات جواب دهید به طور واضح سه کار در لیست‌تان مشاهده خواهید کرد که بالاترین ارزش‌ها و نتایج را برای‌تان خواهند داشت. شروع و تکمیل این وظایف مهم‌تر از هرکار دیگری است که در طول روز انجام می‌دهید.

وقت‌تان را تلف نکنید
نکته مهم : اگر شما جواب این سه سوالی که مطرح شد را نمی‌دانید ، در دردسر جدی‌ای قرار دارید. شما در معرض خطر بزرگ از دست‌دادن و تلف‌کردن زمان‌ در کار و زندگی‌تان هستید. اگر شما جواب سوالات قانون جادویی مدیریت زمان را نمی‌دانید، شما همیشه کارتان را در درجه‌ای پایین از ارزشمندی انجام دهید و حتی اغلب بدون هیچ ارزشمندی کارتان به پایان می‌رسانید.

وقتی شما قادر به تشخیص‌دادن ۳ کار مهم باشید که نود درصد ارزش‌ها را در کسب و کارتان به همراه دارد، مانند این می‌ماند که هرکار دیگری به غیر از این سه کارانجام دهید محو و به چشم نخواهد آمد. وظایف دیگر در لیست را می‌توانید واگذار کنید، بعدا انجام دهید و یا حتی انجام ندهید! با استفاده از قانون جادویی مدیریت زمان، مدیریت‌کردن زمان بسیار آسان‌تر خواهد بود زیرا شما دقیقا می‌دانید مشغول انجام دادن چه کاری هستید و اینکه چه ارزشی را بوجود می‌آورید.

اقدام کنید!
اگر به هردلیلی شما قادر به تشخیص سه مورد باارزش‌تان در کار نیستید، می‌توانید از مشاورین و یا رئیس خود سوال کنید. از رئیس‌تان بپرسید که فکر می‌کند چه‌کارهایی از دیگرکارها برای شما مهم‌تر است و بالاترین ارزش را به نوبه‌ی خود برای کارتان دارد. از همکاران‌تان بپرسید ( البته همکاران فعال و مثبت‌نگر ). در آخر هرکاری که شما برای یافتن آن سه وظیفه مهم انجام می‌دهید، باید جواب سوالات قانون جادویی مدیریت زمان را بدانید.

قبل از اینکه کارتان را در روز شروع کنید، زمانی را برای فکر‌کردن با آرامش صرف کنید، لیستی را بنویسید، کارهای مهم‌تان را انتخاب کنید و سپس همان کار‌تان را قبل از هرکاری دیگری شروع به انجام‌دادنش کنید. مدیریت زمان با قادربودن شما با تهیه‌کردن لیست‌ و تشخیص باارزش‌ترین کارهای‌تان شروع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت

دانلود رایگان فیلم عاشق باشید

تنها سه ثانیه تا دانلود فیلم رایگان
دانلود فیلم رایگان
close-link
close-link