هفت سرنخِ برنامه ریزی روزانه برای زندگی
هفت سرنخِ برنامه ریزی روزانه برای زندگی
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
قانون جذب دروغ !؟
قانون جذب دروغ !؟
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
برنامه‌ریزی برای افزایش بهره‌وری

برنامه‌ریزی برای افزایش بهره‌وری

برنامه‌ریزی برای افزایش بهره‌وری
شما حتما این سوال را شنیده‌اید که : “چگونه جاده چالوس را ساختند؟ یا چگونه برج میلاد ساخته شد؟” و جوابش این است: “قدم به قدم و مرحله به مرحله!” ذهن شما و توانایی شما برای فکرکردن، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی، قدرتمندترین ابراز شما برای غلبه بر سستی‌ها و تعلل‌ها و همچنین افزایش بهره‌وری شما می‌باشد. توانایی شما در هدف‌گذاری، طراحی پلن و عمل کردن به آنها تعیین‌کننده‌ی زندگی‌تان است. عمل‌کردن از روی تفکر و برنامه‌ریزی باعث بازشدن قدرت ذهن‌تان، خلاقیت‌تان و باعث افزایش انرژی ذهنی و جسمی‌تان خواهد شد. بنابراین با برنامه‌ریزی برای افزایش بهره‌وری ، قدرت‌های نهفته‌ی شما جان دوباره‌ای خواهند گرفت.

افزایش بازخورد شما درباره‌ی انرژی
یکی از بالاترین اهداف شما در کارتان باید گرفتن بالاترین بازگشت و بازخورد به خاطر سرمایه‌گذاری شما بر روی ذهن، احساسات و انرژی فیزیکی‌تان باشد. خبر خوب اینکه هر دقیقه از زمانی که صرف برنامه‌ریزی می‌کنید برابر با ده دقیقه می‌باشد و از اتلاف وقت‌تان جلوگیری می‌کند. برنامه‌ریزی تنها ۱۰ تا ۱۲ دقیقه وقت‌تان را در روز خواهد گرفت ولی این سرمایه‌گذاری زمانی کوچک باعث صرفه‌جویی به مدت ۲ ساعت در روزتان خواهد شد و از اتلاف وقت و تلاش مضاعف‌تان جلوگیری می‌کند.

برنامه‌ریزی مناسب قبلی از عملکرد ضعیف جلوگیری می‌کند.
هنگامی که شما متوجه شوید که چه‌قدر برنامه‌ریزی باعث افزایش عملکرد و بهره‌وری شما می‌شود، برای‌تان شگفت‌انگیز خواهد شد که چه تعداد کمی از مردم این کار را انجام می‌دهند. برنامه‌نویسی برای عمل‌کردن بسیار ساده است. همه‌چیزی که شما نیاز دارید تنها یک قلم و یک برگه کاغذ است. تمام برنامه‌های مختلف موبایل و کامپیوتری برای هدف‌گذاری هم بر این اساس کار می‌کنند. برنامه‌ریزی تنها برپایه‌ی سستی و تعلل شما طراحی آن است. لیستی از تمام کارها و چیزهایی که مجبور هستید انجام دهید قبل از شروع تهیه کنید.

دو ساعت اضافی در هر روز
هر موقع چیز جدیدی می‌آید، آن را به لیست‌تان قبل از انجام دادنش اضافه کنید. شما می‌توانید بهره‌وری و یا خروجی خود را تا ۲۵ درصد یا ۲ ساعت در روز از همان روز اول که روی لیست‌تان به طور مستمر کار می‌کنید افزایش دهید.

لیست‌تان از شب قبل از کارتان آماده کنید. هرکاری را که مجبور هستید در روز بعد انجام دهید حرکت دهید. وقتی که شما از شب قبل برای کارتان و زندگی‌تان برنامه‌ریزی کنید، ذهن ناخود‌آگاه شما در طول شب به آن فکر می‌کند. اغلب شما با ایده‌های عالی و بینش از خواب بیدار می‌شوید که شما می‌توانید از آنها برای انجام‌دادن بهینه‌تر و سریع‌تر کارتان استفاده کنید. هرچه قدر زمان بیشتری برای تهیه‌کردن لیست‌تان بگذارید در آینده کارآمدتر و موثرتر واقع می‌شوید.

لیست‌های مختلف برای اهداف مختلف
شما به لیست‌های مختلف برای اهداف مختلف نیاز دارید. اول، شما باید یک لیست کامل اهداف از هرچیزی که می‌خواهید در آینده انجام دهید داشته باشید. این جا مکانی است که شما هرایده، هرکار و یا هر مسئولیتی را که پیش می‌آید باید برعهده بگیرید و آن را به رشته‌ی تحریر در بیاورید.

دوم، شما باید یک لیست اهداف ماهانه داشته و درآخر هرماه یک لیست اهداف برای ماه بعد در نظر بگیرید و بنویسید. شما می‌توانید مواردی را از لیست کامل اهداف‌تان انتخاب کنید و در لیست هدف‌های ماهانه خود درج کنید.

سوم، شما باید یک لیست هفتگی داشته باشید که که شامل برنامه‌ریزی برای یک هفته‌ی کامل‌تان باشد. این یک لیستی است که در حال تکمیل‌شدن می‌باشد که براساس آن در طول هفته‌ی جاری حرکت می‌کنید.
این یک سیستم منظم برنامه‌ریزی است که می‌تواند برای شما بسیار سازنده باشد.

برنامه‌ریزی یک طرح یا نقشه
هنگامی که شما یک پروژه از هر نوعی داشته باشید، توسط ساختن یک لیست از هر مرحله‌ای که باید در آینده برای تکمیل‌کردن طرح‌تان انجام دهید شروع می‌شود. تنظیم‌کردن مراحل براساس اولویت‌ها می‌باشد. قدم‌هایی را که برای رسیدن به هدف‌تان تنظیم کرده‌اید را می‌توانید روی میز و یا در مقابل چشمان خود قرار دهید که بتوانید بیشتر اوقات آن را ببینید. بعد از آن یکی از کارها و یا قدم‌های آن را برای انجام‌دادن انتخاب کنید. شما شگفت‌زده خواهید شد که چه‌قدر در انجام‌دادن آن‌ها توانمند شده‌اید.

از زمانی که شما براساس لیست‌تان عمل کنید احساس خواهید کرد که بیشتر و بیشتر موثر و قدرتمند هستید. شما احساس بیشتری از این‌که کنترل زندگی‌تان را در دست دارید خواهید داشت. شما به طور طبیعی برای انجام‌دادن کارها بیشتر انگیزه خواهید داشت. شما بهتر و خلاقانه‌تر فکر خواهید کرد و شما بینش بیشتر و بهتری خواهید داشت که باعث قادر‌شدن بیشتر شما برای انجام‌دادن سریع کارها می‌شود.

هنگامی که به طور پیوسته روی لیست‌تان کار می‌کنید، حس مثبت رو به جلو را احساس می‌کنید که شما را برای غلبه بر سستی‌ها قادر می‌سازد. این احساس پیشرفت به شما انرژی بیشتری می‌دهد و در طول روز شما را در راه‌تان نگه خواهد داشت.

وقتی شما برای هرروزتان برنامه‌ریزی داشته باشید خیلی آسان‌تر می‌توانید راه‌تان را پیدا و حفظ کنید تا به پیش بروید. کارتان خیلی سریع‌تر و راحت‌تر از قبل پیش خواهد رفت. شما احساس قدرتمندتر و قاطع‌تر بودن خواهید کرد. شما کارها را از آن‌چه که فکر می‌کنید سریع‌تر انجام خواهید داد. در نهایت شما غیرقابل توقف خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت

دانلود رایگان فیلم عاشق باشید

تنها سه ثانیه تا دانلود فیلم رایگان
دانلود فیلم رایگان
close-link
close-link